Aktuality

Mezinárodní festival Podzimní pohádka Teplice – Praha 28.-31.10.2010

20:23:18, 28.10.2010

Aktuality «

 28. 10 - dojeli jsme v pořádku. Jsme po večeři, tréninku a chystáme se na kutě. Ráno napíšeme víc informací. Cesta byla nekonečná, dorazili jsme až v 17,30 hod., ubytovali se, šli na večeři. Byl smažený sýr, krokety a tatarka. Po krátkém tréninku, sprcha a malé už spinkají, velké točí vlasy na papiloty, jsou opět obdivovány Rusy a  Gruzínci. Snad se v těch papilotech  nehnou z pokoje. Zítra nás čeká soutěž v 11,30 jen před porotou, večer koncert, pro vedoucí hodnocení, kde se dozví, zda jsme postoupili do Prahy a ve 21 hod. po večeři diskotéka. Zatím tu jsou dost organizační zmatky. Na tréninku jsme se setkali s Rusy a nikdo nechtěl ustoupit. Zvítězili jsme, ale nakonec jsme je na chvíli pustili. Dobrou noc!

 29.10 - Soutěžní den máme za sebou. Stále neznáme výsledky. Už hodinu nacvičujeme defilé na koncert v Teplicích. Děti zaslouží už jen za trpělivost zlatou medaili. Která čísla postupují do Prahy, taky ještě nevíme. Bublinky se svou premiérou byly hodně nervozní, Natálka těsně před výstupem chtěla čurat, stáhnout ji ze zákulisí, utíkat na WC, úzký dres nešel sundat, potom zase obléknout a rychle zpět. Asi ji to trochu rozhodilo, ale má na to právo, je malá a je to její premiéra. Jinak jsme tady v ruskojazyčném obklíčení – Rusko, Estonsko, Gruzie, Ukrajina…. Praha, Ostrava.
Konečně jsou tu výsledky: na večerní koncert v Teplicích postupují Bublinky a Haleluja. Ze sedmi čísel? Ale je tu 500 účinkujících.

30.10. - Omlouvám se, že jsem už včera neměla sílu pokračovat. Do hotelu jsme se vrátili ve 20,30, byla teprve večeře, ale počítali jsme s tím a děvčata měla s sebou nějaká mňamka. No teprve potom se čekalo na diskotéku. Diskoška byla dle všech super. Maličké ale brzy odpadly, s velkými byl trochu problém je uhlídat. Na jedné straně trenérka, která se vrátila z kulturáku z hodnocení čísel porotci, kde byly velmi pozitivně hodnoceny Bublinky, přestože to hodně při soutěži pokazily. Na druhé straně náš řidič Vašek jako drábi. Holčičkám se silně zapalují lýtka a uhlídat je, když Gruzínci, se kterými tančily, se vypařili ze sálu a holčičky se chtěly jít na pokoj napít, nebylo snadné. Zvlášť když trenérka nechce, ať vypadá jak dráb.

 Budíček byl v 9 hod., snídaně v 9,30. Teď jedeme na aquapark, děvčata se hodně těší. Oběd je ve 13,30 a budeme čekat, jestli se dozvíme, kdo postupuje do Prahy. Vůbec si nedovedu představit ještě jeden tak náročný den, jako byl včera. 

Tak jsme se vybahnili v aquaparku, jeli jsme do Mostu, kde je mnohem více atrakcí a jako skupinu to mají všechny dívky i my dospělí po 5O Kč za hodinu a půl. V Teplicích nám to vstupné bylo nejasné, nějakých 200 Kč a potom podle navštívených atrakcí a jen jeden malý tobogán.Musím říct, že to opravdu bylo skvělé, děvčata se vyřádila na tobogánech a kromě jedné, jela všechna-malé s velkými.. Taky se relaxovala ve wirpoolce a v mentolové páře. Adélka nejprve chtěla rukávky i kruh, nakonec řádila bez všeho jen pod naším dohledem. Na oběd jsme přijeli s hodinovým zpožděním, ale byla hovězí polévka s nudličkami a játrovými knedlíčky a pečené kuře a rýže. Pochutnali jsme si. Zatím to jídlo za nic moc nestálo, kromě snídaně-rautu, kdy je velký výběr všeho.

Tak a teď musím jen a jen chválit a chválit. Skutečně to jsou velmi hodné a šikovné dětičky. Velké se bez remcání starají o malé, poslechnou na slovo. Trenérka to tvrdí stále, že má nejhodnější a nejhezčí děvčata. Já se připojuji.
Po obědě všechny bez řečí šly spát, protože je zase večer diskotéka. Velké a malé se těší moc, ty střední nemusí. Já je chápu, řádit ony UŽ nemusí a zamilované pohledy JEŠTĚ nemusí. Babi Špílová

A opět byly vynášeny Bublinky, že je to skvělý nápad s tak velkými balony tak malé žabky a zvládly to. Porotce i primátora Teplic to číslo zaujalo. Pochvalu dostala za originální a dobře předvedenou skladbu Zuzka s Kouzelným kloboukem, který nám všude překáží a Pražáci při soutěži nám ho polili nějakou sladkou šťávou. Takže je mramorovaný.

Sobota 19,00: Jestli si myslíte, že víme, která čísla postoupila do Prahy, tak se mýlíte. Nevíme, jak se máme sbalit, které kostýmy nachystat. Zítra dopoledne jedeme do Prahy, kde je taky oběd a večer koncert s vyhodnocením souborů. Sama nevím, jestli bude čas a možnost se dostat na internet. Moc v to nedoufám.

Sobota 20,00 hod.
Tak konečně nám telefonovali rozhodnutí poroty, která čísla postupují do Prahy: Svátek sakury s vějíři a Zuzka s kloboukem.
Z 52 čísel, která soutěžila v Teplicích, to je celkem slušné, zvlášť když přihlédneme k tomu, že hostům se dává přednost a my jsme domácí. Až tak domácí, že při včerejším večerním hodnocení porotci byla trenérka vyzvána, aby za hostitelskou zemi pronesla přípitek. Byla z toho tak na větvi po tom celodenním maratonu, kdy si ani na minutu nesedla, skákala kolem děti, česala, převlékala, že byla tak unavená, že odevzdaně seděla s čísi v ruce s čekala, co se bude dít.
Bublinky přes veškeré kladné hodnocení nepostoupily, ale čeká je v Praze při koncertě taky ohodnocení. Zatím jsme jim o rozhodnutí poroty neřekli, i když velké teď před diskotékou mají trénink, protože jim spadly 2x vějíře, takže něco tuší. Nechceme, ať jsou Bublinky smutné a na druhé straně chceme, ať mají ve Vinohradském divadle překvapení.
Program končí ve 21 hod, potom děti nakrmíme a uložíme do autobusu a ráno kolem 6.hodiny bychom měli být v Ostravě.

Pondělí: 1. 11. 2010
Návrat z Podzimní pohádky opravdu pohádkový! Na pražském koncertu děvčata sbírala jedno ocenění za druhým, máme 5 pohárů, medaile a diplomy, pozvání
v dubnu 2011 na soutěž do Jeruzaléma, pozvání do Gruzie a St.Petěrburku. Slušné!!! Co říkáte?
Vyhodnocení bylo skvělé, emotivní, ve velkém stylu. Všichni si to moc užívali. Hlavní cenu Grand Prix-zájezd do Disneylandu- získali Gruzínci. Byli skvělí, zasloužili si to! Moc jsme si navzájem fandili, ta podpora byla zcela zřetelně slyšitelná hlavně z úst Gruzínců. Loučení pak hodně těžké. C´est la vie (Selaví)- To je život!

« zpět na přehled novinek